Lužnice/Nežárka – Vícedenní plavby

Vícedenní plavby po Lužnici a Nežárce jsou skvělou příležitostí prožít přirozený vodácký zážitek, který již v dnešní době těžko získáte na Vltavě či Sázavě. Lužnice a Nežárka si do dnešních dní zachovaly své genius loci, svou přirozenost a nespoutanost.

Pokud se rozhodnete pro splutí Lužnice či Nežárky počítejte s tím, že tady je „svět ještě normální“ a řeka není plná „superkempů“ a občerstvení kde křičí ampliony. Má mnoho úseků, které vedou ryzí přírodou bez možnosti spojení s civilizací, kde se na větvích vrb ve slunci třpytí Ledňáčci a v meandrech řeky máte pocit, že jste na řece sami. Umět rozdělat oheň bez sirek a mít po ruce jídlo na tři dny ale není potřeba, o to se umíme postarat.

Splouvání řeky je vhodné jak pro zkušené vodáky, tak i pro rodiny s dětmi, protože za standardního stavu vody je maximální obtížnost uvedených úseků ZW C (mírně proudící vody (3-5 km/hod) nebo slabě proudící toky v meandrujícím a zarostlém řečišti s občasnými krátkými peřejkami a znalostí základního záběru), ale za zvýšeného stavu vody je potřeba zodpovědně plánovat úseky dle zkušeností zúčastněných vodáků, protože obtížnost některých úseků stoupá až k WW II (mírně těžká voda, větší peřeje s vlnami a častými meandry s rychle tekoucí vodou a předpokladem znalosti všech záběrů potřebných k ovládání lodi).

Pokud plánujete vícedenní výlety na Lužnici nebo Nežárce tak neváhejte a napište na info@pujcovna-marie.cz nebo vytočte 606863914 (Jarda Marsa) a rádi vám s plánováním pomůžeme.

Našimi službami pokrýváme prakticky všechny sjízdné úseky Lužnice i Nežárky. Díky tomu si můžete vybrat jakoukoli trasu od Suchdola nad Lužnicí až k soutoku s Vltavou v Týně nad Vltavou.


Ceny zapůjčení lodí od naší Půjčovny MARIE jsou příznivé, tak neváhejte vyplnit naší cenovou kalkulačku, nebo napište a my vám zpracujeme nezávaznou nabídku.

Pro ty z vás, kteří se nechtějí plavit „v plné polní“ nabízíme na Lužnici a Nežárce převoz zavazadel mezi kempy. Podmínky naleznete zde.

Nabízíme i speciální program „Pohoda“, který nabízí sjíždění jednotlivých úseků Lužnice i Nežárky dle vašeho výběru z jednoho místa. Odpadá tedy přejíždění aut mezi kempy, každodenní vybalování a balení věcí do sudu, stavění a balení stanů. Kouzlo této služby spočívá v tom, že přijedete a ubytujete se u nás v Tábořišti Hamr a o vše ostatní se postaráme my. Bližší informace zde.

Lužnice/Nežárka – program „POHODA“

Věříme, že to bude pohoda! 

Tento program je určený zejména pro rodiny s dětmi a pro ty z vás, kteří chtějí jet na vodu na více dní, ale z různých důvodů jim nevyhovují omezení, která plynou z tradičního splouvání. 

Tento program je samozřejmě určen i pro naše stálé zákazníky a kamarády, kterým je s námi dobře, a flexibilita této služby jim umožňuje strávit několik dní u nás v tábořišti Hamr, aniž by přišly o splouvání vybraných úseků řeky, které si chtěli užít. 

Co je tedy „POHODA“?

Přijet k nám do tábořiště, zřídit si zde „základnu“, a v následujících dnech využívat naší bohatou nabídku služeb. 

Vodácká varianta je jasná. Naplánujte si splutí Lužnice a Nežárky na dva, tři, čtyři ….sedm dní a my vás každý den ráno dovezeme s loděmi a vybavením na vybraný úsek řeky a večer vás dovezeme zpět na „základnu“. 

V tomto režimu jsme vám schopni nabídnout sjíždění všech úseků Lužnice a Nežárky. 

Sjíždění probíhá nalehko, pouze s vybavením na jednodenní výlet. 

Díky této službě, vám odpadnou činnosti jako, každodenní vybalování a balení věcí do sudů či báglů, nemusíte objem svých věcí redukovat na 50 litrů, máte mnohem jednodušší logistiku, můžete jednotlivé trasy kombinovat dle uvážení, vynechávat méně zajímavé úseky či aktuálně reagovat na vodní stav a počasí. Tato varianta je výhodná zejména pro rodiny s menšími dětmi, které by rády na vodu, ale mají obavu vzít děti, jídlo na tři dny a vyrazit. Jsou si vědomi toho, že děti umí z hodiny na hodinu zařídit obrovskou škálu nepředvídatelných situací. U nás se každé ráno můžete rozhodnout, zda vyrazíte na další úsek, nebo změníte svůj program.

A za kolik to vše?​

Cena této služby je pouze 450,- Kč na osobu a den.

V ceně této služby je každodenní zapůjčení kompletního vodáckého vybavení, jeho přeprava a přeprava osob na jednotlivé vybrané úseky řeky, ubytování v Tábořišti Hamr, parkování vozidel, doprava osob do kempu a z kempu, pokud přijedete vlakem do Veselí nad Lužnicí.

V Tábořišti Hamr je stánek s občerstvením se standardní nabídkou pro přežití vodáka včetně přípravy snídaně, kterou je potřeba objednat předem na recepci. V dosahu tábořiště (cca 50m) jsou další dvě hospody, které tak rozšiřují možnosti večerních radovánek po příjemně prožitém dni.